Πασχαλινές δημιουργίες των Εργαστηρίων Κηροπλαστικής

Η αναστολή λειτουργίας της δια ζώσης διδασκαλίας μας έδωσε τον χρόνο να κοιτάξουμε λίγο πίσω μας και να δούμε τις δημιουργίες των Εργαστηρίων μας. Οι πασχαλινές λαμπάδες που σας παρουσιάζουμε είναι οι τελευταίες μαθητικές δημιουργίες των Εργαστηρίων Κηροπλαστικής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Σερρών.

Οι μαθητευομενοι καλλιτέχνες σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς μας έφτιαξαν και εφέτος μια υπέροχη συλλογή με κεντρική ιδέα 💡 την χειροποίητη ορθογώνια λαμπάδα. Για τη διακόσμηση συνεργάστηκαν με τους μαθητές του εργαστηρίου Υφαντικής αλλά και με τους μαθητές του εργαστηρίου Κεραμικής.

Συγχαρητήρια για τις δημιουργίες, στους μαθητές και εκπαιδευτικούς τους!!!! Η αγάπη και το μεράκι τους φαίνεται σε κάθε ενα δημιούργημα τους! Ευχόμαστε σύντομα να είμαστε πάλι όλοι μαζί για να συνεχίσουμε αυτή τη δημιουργική περιπέτεια …..