Συνεκπαίδευση στο ΚΕΘΙΣ με το ΕΝ.Ε.ΓΥ.Λ.

Άλλη μια Τετάρτη στο Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Σερρών….Αυτή όμως ήταν μια διαφορετική Τετάρτη! Η παρέα μας μεγάλωσε, καθώς ήταν μαζί μας μια ομάδα μαθητών από το γειτονικό μας σχολείο, το ΕΝ.Ε.ΓΥ.Λ. Σερρών. Γνωριστήκαμε, ξεναγηθήκαμε και δείξαμε στους φίλους μας τη δουλειά του ιπποκόμου! Περάσαμε τέλεια! Πάντα περνάμε ωραία στο ΚΕΘΙΣ, αλλά όπως και να το κάνουμε με παρέα είναι καλύτερα!!! Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τον επόμενο μήνα! Ευχαριστούμε πολύ-πολύ το ΚΕΘΙΣ, που εδώ και 20 χρόνια έχει γίνει για μας το δεύτερο σχολείο μας, το ειδικό βοηθητικό και ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό που συμμετείχε στη δράση, τους μαθητές των δύο σχολείων και βέβαια τους τετράποδους φίλους μας που μας χάρισαν τόσα συναισθήματα!