Το ΕΕΕΕΚ Σερρών στο Παγκόσμιο Φεστιβάλ Αρχαίου Θεάτρου στις Συρακούσες, με το έργο «Τρωάδες» του Ευριπίδη,

Στο Παγκόσμιο Φεστιβάλ Αρχαίου Θεάτρου στις Συρακούσες, με το έργο «Τρωάδες» του Ευριπίδη, θα συμμετάσχουν οι μαθητές του Εργαστηρίου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Ε.Ε.Ε.ΕΚ.) Σερρών.

Για τον σκοπό αυτό επισκέφθηκαν και ενημέρωσαν τη Δήμαρχο για τη συμμετοχή τους, στο Παγκόσμιο Φεστιβάλ Αρχαίου Θεάτρου στις Συρακούσες, με το έργο «Τρωάδες» του Ευριπίδη, ζητώντας την υποστήριξη του Δήμου Σερρών, για την κάλυψη των εξόδων μετακίνησης και διανομής τους.

Η Δήμαρχος Σερρών κ. Βαρβάρα Μητλιάγκα, αφού συνεχάρη τους μαθητές για τη συμμετοχή τους στο Παγκόσμιο Φεστιβάλ Αρχαίου Θεάτρου, τόνισε ότι ο Δήμος θα καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια ικανοποίησης των αιτημάτων της μαθητικής και εκπαιδευτικής κοινότητας.