“Μπαίνω στα παπούτσια σου”

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, μια πολύ δημιουργική  και συγκινητική  ημέρα βιωματικής  δράσης με θέμα: «μπαίνω στα παπούτσια σου» ολοκληρώθηκε την Δευτέρα 11-12-2023 με μηνύματα συνεργασίας, αλληλεγγύης και ελπίδας να περάσουμε από την αποδοχή της αναπηρίας στην υπέρβαση των διακρίσεων, για έναν κόσμο πιο δίκαιο και ισότιμο. Και αυτά αναδύθηκαν από την ουσιαστική συμμετοχή των μαθητών και των εκπαιδευτικών του ΕΕΕΕΚ Σερρών και του 1ου ΕΠΑΛ Κιλκίς  σε κοινές δράσεις και δημιουργίες που έλαβαν χώρα στους φιλόξενους χώρους του 1ου ΕΠΑΛ Κιλκίς.

ΧορέψαμεΠεριγραφή: 🕺Περιγραφή: 💃, διασκεδάσαμε, παίξαμε μπάσκετ Περιγραφή: 🏀, πήραμε και δώσαμε δώραΠεριγραφή: 🛍️,  μαγέψαμε και μαγευτηκάμε!!! Περιγραφή: 🫶

“Μπαίνω στα παπούτσια σου”….σχολική δράση

to be continued……!!!