Συμμετοχή του ΕΕΕΕΚ Σερρών στο Διεθνές φεστιβάλ αρχαίου δράματος στις Συρακούσες.

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η παράσταση του θεατρικού ομίλου του 2ου γυμνασίου που σε συνεργασία με το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Σερρών παρουσίασαν τις Τρωάδες του Ευριπίδη στο αρχαίο θέατρο “ΑΚΡΑΙ” στις Συρακούσες.

Πρόκειται για επίσημη συμμετοχή του σχολείου μας στο διεθνές φεστιβάλ αρχαίου δράματος που πραγματοποιείται κάθε χρόνο στις Συρακούσες. Εμπειρία μοναδική γεμάτη  χαρά συγκίνηση!!

Οι μαθητές του 2ου Γυμνασίου-ηθοποιοί και οι μαθητές του ΕΕΕEΚ-μουσικοί των χορικών μερών της τραγωδίας, μέσα σε ένα συμπεριληπτικό εκπαιδευτικό πλαίσιο κατάφεραν και εντυπωσίασαν το κοινό με τις υποκριτικές τους ικανότητες και τις μουσικές τους εκτελέσεις!!