Συμμετοχή και διάκριση των μαθητών μας στους Πανελλήνιους αγώνες Special Olympics

Το σχολείο μας είχε την τιμή, να δεχθεί πρόσκληση για να συμμετάσχει στους Πανελλήνιους Αγώνες Special Olympics “Λουτράκι 2024” 24-29 Μάιου.

Στην διάρκεια των 5 ημερών σε αυτήν την μεγάλη γιορτή του Αθλητισμού με την συμμετοχή 400 αθλητών και συνοδών από όλη την Ελλάδα, τα παιδιά μας, αγωνίστηκαν, δώσανε τον καλύτερο τους εαυτό, κέρδισαν μετάλλια, χειροκρότησαν τις προσπάθειες των συναθλητών τους, έκαναν νέες φιλίες, διασκέδασαν και χόρεψαν με την ψυχή τους, γνώρισαν νέα μέρη και επιστρέψαμε όλοι μας, μαθητές και εκπαιδευτικοί με μοναδικές εμπειρίες που θα θυμόμαστε για μια ζωή.

Υποδεχθήκαμε με υπερηφάνεια τους Ολυμπιονίκες μας που συμμετείχαν στη διοργάνωση Special Olympics Hellas 2024 και τους ευχαριστούμε για τις διακρίσεις τους.

Ακολουθεί σχετικό βίντεο.